Çeşme Plajları | Alaçatı Plajları | Tüm Plajlar 2020

Çeşme ve Alaçatı Plajları - 2019

2019 sezonunda Çeşme Plajları ‘nı ve Alaçatı Plajları ‘nın hepsini görüntüleyin, giriş ücretlerini öğrenin, rezervasyon yapın. Üstelik Çeşme’de yeni açılan mekanlar da sadece sitemiz cesmebook.com’da!

Takipte kalın: instagram/cesmebook

Cesmebook Anlaşmalı Olduğumuz Plajlar:

Neden Cesmebook ? ​Garantili Rezervasyon - İndirimli Fiyatlar - %100 Memnuniyet

2019 Sezonuna Özel Anlaşmalı Mekanlarımız: 

 

Tüm Plajları Aşağıda Görüntüleyebilirsiniz.  

Ilıca Plajı

​Ilıca Plajı , ülkemizde ün yapan plaj mavi bayrağa sahiptir ve su ısısı sebebiyle Boyalık Koyu ile sezonu erken açan yerlerdendir.

Sheraton Oteli’nin sağ tarafındaki plajı tavsiye ederiz; güzel bir deniz ve kumsal . Bilhassa çocuklu aileler için denize uzun bir mesafe sığ kalması büyük rahatlıktır . Kumsalın güzelliği için çocuklar için bulunmaz bir nimettir.

2018 itibariyle şezlong ve şemsiyeler kaldırıldı ve ücretsiz hizmet sağlanmaktadır (Havlunu Al Gel) .

Özellikle sezonda hafta sonları İzmir’den gelen insanlarla dolup taşar burası. Hafta içi daha sakin olur. 

Boyalık Plajı

Çeşme merkezine en yakın bir kaç kumlu sahilden biridir. Bu sahilin doğu tarafında Altın Yunus Oteli’nin plajı, batı tarafı ise Ayayorgi koyuna doğru uzanmaktadır.

Boyalık Plajı’na gitmek için en kolay yol Altın Yunus Oteli’nin kapısına gelmeden sola dönüp Boyalık Sitesi’nin önüne kadar gitmektir.

​Şüphesiz bu plaj sıcak su kaynağına yakın olduğu için en az Ilıca Plajı kadar suyu ılıktır.

Ayayorgi Koyu

Çeşme merkezine 2 kilometre uzaklıkta muhteşem bir koydur. Buradaki beach clublar gündüzleri plaj akşamları ise gece kulübüdür .

Tren Ayayorgi ,  Shayna Beach Cove Ayayorgi, Sole-Mare 

ve Paparazzi  isimli mekanlar bulunmaktadır.

Giriş ücretleri mekandan mekana değişmektedir. Ortalama kişi başı 60 TL ile 110 TL arasında değişiklik gösterir. Burası Dalyan’a bağlı olmasından dolayı suyu soğuktur. Saat 17:00’den sonra başlayan Happy Hour etkinliklerini kaçırmayın. Gece eğlencenin adresi olarak Sole&Mare Beach‘i tercih edebilirsiniz.

Altınkum Plajı

Çeşme merkeze takriben 11 kilometre uzaklıkta , eşi bulunmaz güzellikte deniziyle , Maldiv adalarını andıran muhteşem bir yerdir. ​

Özellikle yazın sıcağında bunalanlar için bulunmaz nimettir. Çünkü denizi soğuktur.

​Ağustos ayı itibari ile kasım başına kadar ise deniz ısısı normale erişir . Burada bir sürü plaj mekanı ve beachler bulunur.

​Tavsiye edebileceğimiz plajlar: Fly-inn ve Fun Beach’tir.

Pırlanta Plajı

Çeşme’den 9 kilometre uzaklıktaki Çiftlikköy’de bulunan Pırlanta Plajı hiç kesilmeden kuvvetli ve sabit esen rüzgarı ve dalgalarıyla meşhurdur. Deneyimli sörfçüler için ideal mekan. ​

​Çeşmenin en batısında bulunan Pırlanta Plajı ismini pırlanta gibi parlayan kumundan almıştır. Denizin 250 metre süresince sığ ve yalnızca pırıl pırıl kum olmasıyla da dünyanın dört bir yanından surfçülerin bu bölgeye gelmesini sağlamıştır.

2000’lerde ise plaj, yeni milenyumun en yeni ekstrem sporu olan Kitesurf ve kitesurfculerin de yeni merkezi oldu.

Alaçatı Plajları

Çeşme’ye 10 km mesafede bulunur. İçerisinde Alaçatı Port‘tun da olduğu bir sürü denize girilecek yerler vardır.

Alaçatı Port’ta bir sürü gece kulubü bulunmaktadır. Gündüz yakın olan plajlarda denize girebilir; akşam Alaçatı Port’taki mekanlarda eğlenebilirsiniz.

​Unutmadan söyleyelim; Alaçatı plajları da suyu genel olarak soğuk olur. Bazı yerler de kumsal yerine küçük çakıl taşları olur. Alaçatı plajları için buraya bakabilirsiniz.

Şifne - Paşalimanı Plajları

Müthiş bir yer ancak bir o kadar da reklamı fazla yapılmamış sakin bir yerdir. Deniz ısısı çok ideal temiz ve dalgasız. Herhangi bir beach tarzı bir işletme yok Genellikle sitelere ait plaj yerleri bulunmaktadır.

Aquayı  ziyaret edebilirsiniz; bakınız: Aqua Şifne .  Buranın bir özelliği ise akşam saatlerinde partiler olması ve gece de bu sıcak havuzun kullanılmasıdır . Termal bir havuz olan Aqua 50 yi aşkın mineral içeren ve suyun ısısı 38 dereceyi bulan Aqua havuzu denize dökülüyor .

Ovacık Plajları

Çeşme ve Alaçatı arasında kalan Ovacık bölgesine ait plajlar son yıllarda popülerliğini kazanmıştır. 

En güzel koyların yer aldığı Ovacık’ta en popüler plajlardan biri olan “Before Sunset” bulunmaktadır.

Saat 17:00’den sonra başlayan Happy Hour etkinlikleri ile eğlenebilir; güneşin en güzel günbatımına şahit olabilirsiniz.

Dalyanköy Plajları

Dalyanköy Çeşme’ye 4 km uzaklıkta bulunan küçük bir yerdir. Bu bölgede bulunan plajların suyu soğuktur. ​

Ayayorgi Koyu hariç burada bulunan plajlarda küçük işletmeciler bulunur ve şezlog+şemsiyeyi kişi başı 20-35 liraya kiralayabilirsiniz. Bu plajlara örnek verecek olursak; Kocakarı Plajı ve Ali Bostan Plajı diyebiliriz.

​Çeşme (Merkez) Plajları

Çeşme Marina ve sahilde denize girme imkanı bulunmamaktadır. Aracınız veya dolmuş ile civarı koylara gidip yüzebilirsiniz.

Çeşme merkezde yalnız bir tane halka açık plaj vardır; Tekke Plajı <<

Çeşme sahilin devamında olan bu plaj ücretsizdir. Civarında bulunan oteller bu plajı kullanmaktadır. (Pasifik Otel)

​Deliklikoy Alaçatı

Cesmebook.com’a özel önerimiz olarak keşfetmeniz gereken Alaçatı’da gizli kalmış bir cennet: Deliklikoy.

Bembeyaz kayalıklar ile masmavi denizden oluşan bu cennet adını büyük kaya parçasının doğa olayları ile delinmesinden alan Deliklikoy; manzarası ile sizleri büyüleyecek

Güvercinlik Kleopatra Koyu

Çeşme’nin en güzel koylarından biri olan Güvercinlik Koyu ya da diğer adıyla Kleopatra Koy’u masmavi denizi ve etrafındaki kayalıklarla çevrili gizli bir cennet misali…

Araçla belirli bir mesafeye gelip biraz yürümek gerekiyor. Setur sitesinden geçip bu koya ulaşabilirsiniz.

Cesmebook.com Açıklıyor! Aşağıdaki Mekanlar 2019 Sezonunda Kapalıdır!

  • Marrakech Ayayorgi
  • Otto Alaçatı
  • Nomads Alaçatı
  • Loca Costa Alaçatı
  • ​​Tracx Beach Club

çeşme plajları,çeşme 2019 beach girişi ücreti,alaçatı beach,ılıca plajı, ılıca beach, ayayorgi koyu nerede, ayayorgi beach, aya yorgi çeşme,tren çeşme,zio alaçatı,solemare ayayorgi, kafepi çeşme,boyalık beach,alaçatı plajları,ayayorgi giriş ücreti,çeşme beach club,tren beach giriş ücreti,tren ayayorgi iletişim,boyalık beach,montana beach