Çeşme Alaçatı Kamp Yerleri

Çeşme Alaçatı Kamp Yerleri 2019

Çeşme Alaçatı üç tarafı denizlerle çevrili olması nedeniyle kamp için koy ve plaj olarak birçok alternatif yer bulunmaktadır.

Cesmebook.com olarak 2013‘ten beri kazandığımız deneyim ile sizlere Çeşme ve Alaçatı civarında kamp yapabileceğiniz; günübirlik veya çadırınızı kurup birkaç gün sessiz kafa dinleyebileceğiniz Çeşme Alaçatı Kamp Yerlerini 2019 güncel bilgiler şeklinde derledik.

Türkiye’de son yıllarda giderek artan kamp/çadır turizmi özellikle gençlerin yeni eğlencesi şekline gelmiştir. Belirli bir yere bağlı kalmadan yapılan kamp tatili, Çeşme-Ilıca-Alaçatı ve çevresini keşfetmeye imkan tanımaktadır. Yazımızın devamında sizlere Çeşme Alaçatı kamp yerlerini sıraladık:

1- Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Pırlanta plajı Çeşme’nin ünlü sörf yapma bölgelerinden birisidir. Pırlanta Plajı içerisinde bulunan kamp alanı (diğer adıyla Kalyoncu Kamp Alanı) , çadır kurulacak yer konusunda ziyaretçiler için işletme tarafından oluşturulmuştur.

Ağaçlar ile gölgelendirilmiş çadır kurma alanlarında rüzgara açık olan Pırlanta Plajı kamp alanı içerisinde sahil kenarına çadır kurulması pek tavsiye edilmiyor. Kalyoncu Kamp alanı içerisinde tuvalet, duş alanı, büfe, trafo ve elektrik hizmetleri mevcuttur.

Mayıs ve Eylül ayları serin olabilir tedarikli gelmenizi tavsiye ederiz. Migros 2 km; Çeşme merkez 7 km‘dir. Elektrik hizmetinden daha iyi yararlanmanız için uzatma kablosu almanız tavsiye edilir.

2- Çeşmeköy Tatil Köyü

Çeşmeköy sizlere Çeşme’yi tepeden gören büyüleyici manzarası ve doğayla iç içe yemyeşil ortamı ile atölyeden konsere, kamp alanından restoran ve kahvaltıya kadar birçok imkan sunuyor.

Çeşmeköy’deki hizmetler: Çeşme Ilıca’yı tepeden gören deniz manzarası, yoga merkezi, etkinlik alanı, çocuk oyun parkı ve sanat atölyesi.

Çadırınız olmasa bile Çeşmeköy’de çadır kiralayabilir ya da kendi çadırınızı getirip kurabilirsiniz.

Büyük bir alana kurulu Çeşmeköy’de sezonun belli tarihlerinde konserler de düzenlenmektedir. Yoga ve sanat etkinliklerine katılabilir, organik bahçede üretilen ürünlerden oluşan kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz.

Çadır kiralayanlar için çadır+kahvaltı hizmeti vardır. Elektrik+su+wc imkanı bulunmaktadır.

3- Alaçatı DelikliKoy Kamp Alanı

Alaçatı’nın saklı cennetlerinden biri olarak bilinen Alaçatı Delikli koy, masmavi deniziyle birlikte bembeyaz taşların yarattığı muhteşem manzara ve sakin atmosfer kesinlikle görülmeye değer yerlerden birisidir.

Eğer kendinizi dinlemek, düşünmek ve gün batımını bu muhteşem manzara eşliğinde yakalamak istiyorsanız sakin ve dalgasız olan Alaçatı Deliklikoy‘u ziyaret etmelisiniz.

 

Tamamen doğal oluşumlu bu koy, kafa dinlemeniz için en ideal kaçış yerlerinden birisidir. Alaçatı‘dan özel aracınız ile Alaçatı Port‘un ilerisindeki yoldan sağa sola sapmadan buraya ulaşabilirsiniz. Giderken yanınıza yiyecek-içecek almayı unutmayın. Kamp alanı bulunan Deliklikoy’da çadırınızı kurup konaklayabilirsiniz. Sezonda kalabalık olabilir.

4- Kleopatra Koyu Kamp Alanı

Çeşme’nin en güzel koylarından biri olan Güvercinlik Koyu ya da diğer adıyla Kleopatra Koy’u masmavi denizi ve etrafındaki kayalıklarla çevrili gizli bir cennet misali…

Araçla belirli bir mesafeye gelip biraz yürümek gerekiyor. Karavan turizmi için elverişli değildir. Çadır kurman isteyenler için ideal bir yerdir; lakin işletme bulunmamaktadır. Tedarikli gitmek gerekmektedir.

Kleopatra Çeşme’ye Setur sitesinden geçip ulaşabilirsiniz. Sessizlik ve sakinlik arayanların tercih ettiği bu koya giderken mutlaka yiyecek-içecek almanız tavsiye edilir.

5-Ilıca Tanay Orman Kampı

Çeşme‘nin popüler Ilıca Plajı‘nın hemen üst tarafında deniz ile doğanın birleştiği noktada bulunan Tanay Tabiat Parkı, huzuru bulacağınız bir başka Çeşme Alaçatı mevkisi kamp alanıdır. Tabiat Parkı içerisinde ve çevresinde doğa yürüyüşü, doğa fotoğrafı çekimi yapabilirsiniz.

Otopark, telefon, büfe, lokanta, çamaşır yıkama yeri, lavabo, mutfak, bulaşık yıkama yeri, masa, ocak, tuvalet, duş, içme suyu, karavan atık su boşaltma yeri bulunuyor.

Çok fazla ağaç ve gölge alanlara sahip olan kamp alanında yaz sıcağından bunalmadan güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Üstelik ülkemizin turizm cenneti olan Çeşme ve Alaçatı’ya yaklaşık beş dakikalık mesafededir.

6- Gerence Körfezi Urla

Rüzgarıyla ve balıklarıyla meşhur Gerence Körfezi Çeşme Alaçatı‘nın kalabalığından kurtulmak isteyenler için İzmir Urla mevkide yer almakta; Çeşme Alaçatı‘ya araç ile 40 dakika mesafededir. Gerence Körfezi Karaburun yarımadasının güneyinde Ildırı ve Balıklıova‘ya 10 kilometre uzaklıktadır.

Gerence‘ye giderken yollar virajlı olmakla beraber, çadır kuracaklar için tedarikli gitmenizde fayda vardır. Kamp alanı bulunan Gerence’de herhangi bir işletme yoktur.

Daha Fazlası için takipte kalın: instagram.com/cesmebook

Yazar: cesmebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir