Çeşme’ye ulaşım

Çeşme'ye Nasıl Gidilir?

Çeşme, kara, deniz ve İzmir Adnan Menderes Hava Limanı aracılığıyla hava yoluyla da çok kolay ulaşılabilen beldelerimizden biridir. Çeşme’nin ulaşım merkezi İzmir’dir. Kara, hava ve deniz yoluyla gelen turistler önce İzmir’e gelir.

 

Karayolu ile Ulaşım

İsterseniz İzmir’den 77 Km’lik asfalt sahil yolundan Urla’ya dek denizle iç içe bir yolculukla Çeşme’ye ulaşabilirsiniz.Ya da 80 Km`lik modern otoyoldan rahatça Çeşme`ye varabilirsiniz. 

 

Çeşme ve Ildırı`ya çalışan otobüsler turizm mevsiminin en kalabalık günlerinde dahi ihtiyacı rahatlıkla karşılar. İzmir’den Işıkkent Terminali’nden ya da Üçkuyular Terminali’nden otobüs ve dolmuşlar kalkar.

 

Kış aylarında 07.00-19.00 arası Işıkkent’ten 2 saatte bir,Üçkuyular’dan yarım saatte bir otobüs seferleri mevcuttur. Yazın ise 06.00-23.30 arasında her 20 dakikada bir otobüs bulunur. Çeşme ilçe merkezi, otobüs ve minibüslerin son durağıdır. Çiftlik, Dalyan, Alaçatı, Reisdere, Ovacık ve diğer plajlara minibüs ve belediye otobüsleri çalışmaktadır.

 

 

Otogar Tel:  02327126499

Çeşme ilçesi İzmir Şehir Merkezine 70 kilometre, Adnan Menderes Havalimanı’na 100 kilometredir.

 

 

İzmir Otogarı İlçeler Terminali’nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile 19 TL‘ye ,( sabah 07:00 den akşam 22:00‘a kadar her saat otogardan otobüs bulunmakta)

Üçkuyular ilçe otobüs terminalinden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile 17 TL‘ye ,( sabah 07:00 den akşam 22:00’a kadar her saat otogardan otobüs bulunmakta)

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Havaş Firmasıyla 27 TL’ye Çeşme Otogara bırakmaktadır,

İstanbul, Ankara, Bursa illerinden Ulusoy Turizm, Varan Turizm, Kamil Koç Turizm ve Metro Turizm’in Çeşme’ye direk seferleri ile,

Özel araçlarınız ile İzmir’den Çeşme otobanı vasıtasıyla,

 

Havaalanından rent a car firmalarından kiralayacağınız araç ile Çeşme’ye gelebilirsiniz.

Ya da Çeşme’ye Shuttle transferi ile sizi havaalanından alıp istediğiniz yere kişi başı 40 TL ile gidebilirsiniz. (Alaçatı-Ilıca-Çeşme)

Havayolu ile Ulaşım
Çeşme’de bir hava limanı henüz bulunmamaktadır. Ancak uçakla gelindiği takdirde, İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na inilir. THY’nin servisleri ile Üçkuyular otobüs garına gelinir, buradan da Çeşme otobüslerine binilerek, rahatça Çeşme’ye ulaşılabilir. Ayrıca Çeşme’ye 91. km.lik mesafedeki Adnan Menderes Hava Limanı’ndan Gaziemir’i geçtikten sonra İzmir-Çeşme otobanına bağlanan otoyol ile şehir trafiğine girmeden, 45 dakikada rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.


Alaçatı’ya yapılacak olan butik havaalanı ile özel uçakların ulaşımı sağlanacaktır.

Denizyolu ile Ulaşım
Çeşme-Sakız Adası arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar kışın haftada iki kez yazın ise her gün yapılır. Yunanistan`dan Çeşme`ye deniz yoluyla giriş yapan turistler Sakız Adası (Chios) Çeşme arasında çalışan Türk ve Yunan feribotlarıyla taşınır. Ada ile Çeşme arası bir saattir. Ayrıca Türkiye`den çıkış yapacak turistler için Çeşme`den İtalya`nın Bari, Brindisi Limanlarına yolcu taşımacılığı mevcuttur.

İzmir-Çeşme-Kuşadası-Yunanistan ve İtalya seferi yapan feribotlar da limana uğramaktadırlar.
Liman Tel: (+90-232) 712 60 05