11. Alaçatı Ot Festivali İptal Edildi
11. Alaçatı Ot Festivali İptal Edildi

 

2020 yılı itibariyle 11.cisi düzenlenmesi beklenen ve  Çeşme Alaçatı’da geleneksel olarak düzenlenen popüler festival Alaçatı Ot Festivali tüm dünyada yayılan Korona Virüsü ( Covid-19) nedeniyle; ülkemizde de alınan yoğun tedbirler sebebiyle Çeşme Belediyesi tarafından iptal edilmiştir. 🌿

Cesmebook.com olarak herkese sağlıklı günler diliyoruz! 😷

 

Ot Festivali İptal Mi Erteleme Mi ?

 

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir; “Son olaylar ve dün çıkan genelgeden sonra festivalin çok bir anlamının kalamadığını ve iptal edilmesinin Çeşme için yararlı olacağını, virüsün dağılmamasına yardımcı olacağını düşünerek yapılmaması yönünde bir karar çıktı. Hem belediye meclisi üyelerinin hem de sivil toplum örgütlerinin bulunduğu toplantı sonucu, Alaçatı Ot Festivali‘nin yapılmamasına karar verildi” ifadelerini kullandı.

Demir; “İleri bir tarih konuşuldu ancak hem otların olmaması, hem de Ramazan ayına denk gelmesi ve bir de belirsizliğin olması nedeniyle ertelenmesinde bir fayda görülmediği ve direkt iptal edilmesinin daha doğru olacağı düşünüldü.” dedi.

 

Ege’nin enfes otları ve onlarla yapılan ilginç yemeklerin olduğu Alaçatı Ot Festivali ilk defa 2010 yılının nisan ayında yapıldı.

 

Çeşme Belediyesi’nin düzenlediği, Türkiye’nin sayılı festivalleri arasında yer alan Alaçatı Ot Festivali her yıl geleneksel olarak düzenleniyor.

2020 tarihinde gerçekleşecek Alaçatı Ot Festivali 2020 iptal edilmiştir.Bunlara da bakabilirsiniz :

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Gör