Alaçatı Tekne Turu

Alaçatı Tekne Turu

Alaçatı Tekne Turu ve Alaçatı Tekne Kiralama hizmeti ile arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle Alaçatı’nın en güzel koylarını keşfetmek isterseniz Alaçatı Tekne Turunu deneyimleyebilirsiniz.

Alaçatı çıkışlı olan “Alaçatı Tekne Turu“nun en önemli özelliği sadece Alaçatı’daki koyları gezmektir.

Çeşme’deki turlara katılıp Çeşme’nin popüler koyları olan Mavi Koy, Eşek Adası, Mercan Adası, Akvaryum Koyu ve Mağaralar Bölgelerini görmekten sıkılanlar için yepyeni bir tur olarak Alaçatı Koylarını keşfetmet sizi heyecanlandıracak!

Alaçatı Tekne Turu Güzergahı

Günübirlik özel olarak kiralayabileceğiniz Alaçatı Tekne Turu ile güzergah olarak bir günde gezebileceğiniz iki seçenek bulunmaktadır. 

1. Güzergah : Alaçatı DeliklikoyKleopatra (Güvercinlik Koyu) – Çatalazmak Koyu

2. Güzergah : Burunsuz Koy – Açıkada Göl – Fok Mağarası – Nergis Koyu

Alaçatı Delikli Koy: Alaçatı’nın son dönemlerde en popüler koyu olan Deliklikoy, Alaçatı’da beyaz kayalıklardan oluşmaktadır.

Kleopatra diğer adıyla Güvercinlik Koyu: Alaçatı ile Ovacık arasında kalan bu gizli yere araç ile ulaşmak imkansız. Çeşme’nin Kelebekler Vadisi olan bu yeri Alaçatı Tekne turu ile keşfedebilirsiniz.

Çatalazmak Koyu: Alaçatı Port’un devamında kalan bu koyda lüks tekneleri ve Alaçatı’nın harika manzarasını görebilir; sörf yapanları izleyebilirsiniz.

Burunsuz Koy: Alaçatı’da şekil itibari ile burnu olmayan bu koyda değişik çıkıntı ve mağaraları görebilirsiniz.

Alaçatı Açıkada Göl: Alaçatı çıkışlı turda görebileceğiniz harika yerlerden biri olan Açıkada Göl; bir adacık ve bu ada üzerinde yer alan gölden ismini almaktadır.

Fok Mağarası: Alaçatı’da nadiren fok görebileceğiniz mağaradan birisidir. Şaşırtıcı…

Nergis Koyu: Çeşme Merkezi’ne denizden sadece 21 deniz mili uzaklıkta olan ve denizin rengi ile ve doğasıyla uzakdoğuyu andıran Nergis Koyu’na sadece özel tekne kiralayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

Bunlara da bakabilirsiniz :

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Gör