Alaçatı’dan Neler Alınır? 2020

Çeşme Alaçatı, 2020 yılında da olacağı gibi;  özellikle geçtiğimiz son beş yılda ülkemizin en gözde tatil ve turizm noktalarından birisi haline gelmeye başladı. “Alaçatı’dan Ne Alınır 2020” sorusuna cevap olarak bu yazımızı sizler için hazırladık!

Alaçatı'dan Neler Alınır? 2020

Alacati Town street view. Alacati is populer tourist destination in Turkey.

Son yıllarda yerli turistler kadar binlerce yabancı turistin Alaçatı‘nın ününü duyup bu bölgeye geldiğini görüyoruz. Ege bölgesinin özel bir beldesi olan Alaçatı, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olarak gösterilmektedir. Dar ama bir o kadar güzel Arnavut kaldırılmaları, Alaçatı butik otelleri ve dillere destan olan rüzgarları ile birçok açıdan farklılık arayan kişilere ev sahipliği yapmaktadır.

Alaçatı Otelleri 2020 hakkında sitemizde gerekli detayları bulabilirsiniz. Her bütçeye, her tarza, her ekonomik bütçeye uygun Alaçatı otelleri hakkında verdiğimiz bilgiler birçok kişiye katkı sağlamıştır. Alaçatı bölgesini ziyaret eden fakat eli boş dönmek istemeyenler için “Alaçatı’dan Ne Alınır 2020” sorularına yanıt vereceğiz.

Alaçatı Köy Pazarı

Yaz kış farketmeksizin “Alaçatı’dan Ne Alınır” sorusunun ilk adresi belde içerisinde bulunan “Alaçatı Köy Pazarı” akla gelmektedir. Her hafta Cumartesi günü kurulan Alaçatı pazarı, izmir ve çevresindeki yerlilerin bir araya getirerek keyifli bir alışveriş ortamının oluşmasını sağlar. Özellikle turistlere karşı oldukça güler yüzlü olan Alaçatı bölge halkı, tamamen bölgeye özgü doğal, organik sebze ve meyve ve Alaçatı otlarını sergileyerek tezgahlardan keyfinize özgü alışverişlerde bulunabilirsiniz.

Alaçatı Ot Festivali‘nin düzenlendiği Alaçatı‘ya özgü birçok farklı ot çeşidinin bulunduğunu ve bu otlar üzerinden mükemmel lezzetlerin yakalandığını bilmelisiniz. Bu bağlamda bölgede yetiştirilen otlar her yıl festival havası ile turistlere sunulmaktadır. Alaçatı tatilinden dönerken muhakkak Alaçatı pazarına uğrayarak bölgeye özgü sebze, meyve ve otlardan alarak çevrenizde bulunan kişilere ikram edebilirsiniz.

Alaçatı Antika Pazarı

Alaçatı’dan Ne Alınır” sorusu için birçok seçenek mevcuttur. Beldenin tam orta noktasında bulunan Alaçatı Pazar Yeri Camii çevresinde her hafta Cumartesi ve Pazar günleri Antika Pazarı kurulmaktadır. Kurulan bu pazar, Türkiye’nin ilk Antika pazarlarından biri durumundadır. İzmir olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen birçok kişi, ellerinde bulunan antikaları pazarda sunmaktadır.

 

Eski eşya ve nesnelere olan düşkünlüğünüz var ise çocukluğunuzu hatırlatacak ürünlerden satın alarak evinize dönebilirsiniz. Bu pazar, sevdiklerinize hediye almak için uğramanız gereken yerler arasında ilk sırada yer alabilecek potansiyeldedir.

Alaçatı Sokakları

Çeşme‘nin en güzel yerlerinden biri olan Alaçatı sokakları ziyaretçiler için her zaman süprizlerle dolu bir yerdir. Sayısız dükkanlar içerisinde size hitap edecek birçok ürün ve çeşitliliğin bulunduğunu göreceksiniz. Resim, heykel, özgün takıların yer aldığı dükkanlar arasında kaybolabilir, Alaçatı‘ya ait özel seramik üretimlerinden hediyelik eşya alabilirsiniz.

Ege bölgesi doğal, gerçek zeytinyağları ile meşhurdur. Alaçatı sokakları içerisinde birçok farklı lokasyonlarda gerçek zeytin ve zeytinyağı ürünlerinden satın alabilir, market ürünlerinden uzun bir süre uzak durabilirsiniz. Gündüz farklı ürünlerin listelendiği Alaçatı sokakları, gece ise ayrı bir havaya bürünmektedir.

Alaçatı’dan Ne Alınır” sorusuna bir cevap olarak da akşamları çarşıya inmenizi öneririz. Alaçatı sokakları içerisinde yerli halkın ellerinden çıkan takı ürünlerinden seçimler yaparak sevdiklerinize güzel bir hediye sepeti hazırlayabilirsiniz.

Alaçatı tezgahları, akla gelebilecek her alanda dekorasyon, takı ve gıda ürünleri sunmaktadır. Hediyelik eşya konusunda size tavsiyemiz olarak farklı çeşitliliğin ve ürünlerin yer aldığı Alaçatı merkezde yer alan “Alaçatı Çatladı Kapı” bir tercih olabilir. Çatladı Kapı’da her insanın doğal yapısına uygun hediyelikler bulabilirsiniz.

Bunlara da bakabilirsiniz :

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Gör