Çeşme Alaçatı Ulaşım 2020

Çeşme Alaçatı Ulaşım Fiyatları 2020

Türkiye’nin gözde turizm bölgelerinden Çeşme Alaçatı, kara, deniz ve İzmir Adnan Menderes Hava Limanı aracılığıyla hava yoluyla da çok kolay ulaşılabilen tatil beldesinden biridir.

Çeşme üç tarafı denizlerle çevrili yarımada olması nedeniyle karayolu ve havayolu ulaşım merkezi İzmir üzerinden gerçekleşmektedir. Kara, hava ve yoluyla gelen turistler önce İzmir’e gelir.

*Tamamlanması planlanan Alaçatı Butik Havaalanı ile özel uçaklar yakında Çeşme Alaçatı‘ya inebilecektir.

Çeşme'ye Araç ile Nasıl Gidilir ?

İsterseniz İzmir’den 77 Km’lik asfalt sahil yolundan Urla’ya dek denizle iç içe bir yolculukla Çeşme’ye ulaşabilirsiniz.Ya da 80 Km`lik modern otoyoldan rahatça Çeşme`ye varabilirsiniz.

 

Çeşme ve Ildırı`ya çalışan otobüsler turizm mevsiminin en kalabalık günlerinde dahi ihtiyacı rahatlıkla karşılar. İzmir’den Işıkkent Terminali’nden ya da Üçkuyular Terminali’nden otobüs ve dolmuşlar kalkar.

 

Kış aylarında 07.00-19.00 arası Işıkkent’ten 2 saatte bir,Üçkuyular’dan yarım saatte bir otobüs seferleri mevcuttur. Yazın ise 06.00-23.30 arasında her 20 dakikada bir otobüs bulunur. Çeşme ilçe merkezi, otobüs ve minibüslerin son durağıdır. Çiftlikköy, Dalyanköy, Alaçatı, Reisdere, Ovacık ve diğer plajlara minibüs ve belediye otobüsleri çalışmaktadır.

 

Otogar Tel:  0232 712 64 99

Çeşme ilçesi İzmir Şehir Merkezine 70 kilometre, Adnan Menderes Havalimanı’na 100 kilometredir.

Ulaşım Ücretleri 2020 | Havaş - Turkcell Platinium

İzmir Otogarı İlçeler Terminali’nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile 27 TL‘ye ,( sabah 07:00 den akşam 22:00‘a kadar her saat otogardan Çeşme’ye otobüs kalkmaktadır.)

İzmir Üçkuyular ilçe otobüs terminalinden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile 25 TL‘ye ,( sabah 07:00 den akşam 22:00’a kadar her saat Üçkuyular otogardan otobüs bulunmakta)

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Havaş Firmasıyla 33 TL’ye Çeşme Otogara bırakmaktadır, İzmir Havaalanından Alaçatı Merkeze ise Havaş ücreti 30 TL’dir.

 

Havaş ücretsiz Turkcell Platinium kampanyası haziran itibariyle başlamaktadır.

 

İstanbul, Ankara, Bursa illerinden Ulusoy Turizm ve Metro Turizm’in Çeşme ve Alaçatı’ya direk seferleri ile,

Özel araçlarınız veya Havaalanından kiralayabileceğiniz kiralık araç ( Rent a Car hizmeti ) ile İzmir’den Çeşme otobanı vasıtasıyla Çeşme ve Alaçatı‘ya ulaşabilirsiniz.

Çeşme Shuttle ve Rent A Car Hizmetleri

İzmir Adnan Menderes‘te bulunan rent a car firmalarından konaklama tarihiniz boyunca kullanabileceğiniz aracı bularak kiralayabilirsiniz.

Çeşme’ye Shuttle transferi ile sizi havaalanından alıp istediğiniz yere ( otele,eve veya gideceğiniz herhangi bir yere) kişi başı 50 TL ile gidebilirsiniz. (Alaçatı-Ilıca-Çeşme)

Alaçatı Havayolu ile Ulaşım

Çeşme’de bir hava limanı henüz bulunmamaktadır. Ancak uçakla gelindiği takdirde, İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na inilir. İzmir Havaalanı’ndan otogara metro ile geçerek Çeşme otobüslerine binilerek, rahatça Çeşme’ye ulaşılabilir.

 

Ayrıca Çeşme’ye 91. km.lik mesafedeki Adnan Menderes Hava Limanı’ndan Gaziemir’i geçtikten sonra İzmir-Çeşme otobanına bağlanan otoyol ile şehir trafiğine girmeden, 45 dakikada rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alaçatı’ya yapılacak olan butik havaalanı ile özel uçakların ulaşımı sağlanacaktır.

Denizyolu ile Ulaşım

Çeşme-Sakız Adası arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar kışın haftada iki kez yazın ise her gün yapılır. Yunanistan`dan Çeşme`ye deniz yoluyla giriş yapan turistler Sakız Adası (Chios) Çeşme arasında çalışan Türk ve Yunan feribotlarıyla taşınır. Ada ile Çeşme arası ortalama 45 dakika mesafededir.

Ayrıca Türkiye`den çıkış yapacak turistler için Çeşme`den İtalya`nın Bari, Brindisi Limanlarına yolcu taşımacılığı mevcuttur.

İzmir-Çeşme-Kuşadası-Yunanistan ve İtalya seferi yapan feribotlar da limana uğramaktadırlar.
Liman Tel: (+90-232) 712 60 05

Çeşme Alaçatı Ilıca Güzergahları

Çeşme Şehir içi Ulaşım Güzergahları

 

Çeşme Otogardan Alaçatı – Ilıca ve diğer yerlere Dolmuş hizmetini kullanarak da gidebilirsiniz.

  • Çeşme – Ildır ( Çeşme Otogardan 30-45 dakikada bir kalkmaktadır. Ortalama varış süresi 45 dk)
  • Germiyan – Ildır ( Germiyan Köyü’nden Ildır’a sefer düzenlenmektedir. )
  • Çeşme – Ilıca – Alaçatı ( Çeşme Otogar ve merkezden hareket eden dolmuşlar ilk olarak Ilıca ve sonrasında Alaçatı ‘ya gitmektedir. Kişi başı fiyatlar Çeşme’den Ilıcaya ortalama 3-4 TL iken Alaçatı’ya gidişler 5-7 TL olmaktadır.)
  • Çeşme – Dalyan ( Çeşme Otogar ve merkezden kalkan dolmuşlar Dalyanköy’e kişi başı 4-5 TL ‘ye gitmektedir. Ortalama uzaklık 10 dakikadır. )
  • Çeşme – Çiftlikköy ( Çeşme Marina ve Marina Carrefour’dan kalkan dolmuşlar Çiftlikköy – Pırlanta Plajı ve Altınkum Mevki’ye gitmektedir. Ortalama fiyatlar 5-7 TL ; ortalama süre 15-20 dakikadır. )
  • Çeşme – Ovacık ( Çeşme otogardan kalkan dolmuşlar Ovacık merkeze ve plajlara kadar gitmektedir; ortalama süre 10-15 dakika , kişi başı 4-6 TL’dir. )
  • Çeşme – Fahrettin Paşa Mahallesi ( Çeşme şehir içinde istediğiniz bölgeye ulaşabileceğiniz dolmuş güzergahı bulunmaktadır. )

İletişim Bilgileri

Telefon:  0232 712 68 99 – 0232 712 62 67

Bunlara da bakabilirsiniz :

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Gör