Çeşmede kış

Kış aylarında Çeşme’de ne yapılır?

Birkaç yıl öncesine kadar “ Kış aylarında Çeşme’de ne yapılır, orası yazın güzel!” diyenler artık kış aylarındaki tatillerini de Çeşme’de geçirmeye başladı.Size kışın Çeşme’de yapabilecekleriniz için birkaç tüyo verelim :

Binbir derde deva Çeşme Termali bu kış gününde sizi her şekilde ısıtacak. Hatta çok şiddetli rüzgar olamaz ise, denizin ortasından çıkan, Yıldızburnu’ndaki Termal suya bile girebilir, denizle termalin buluştuğu sıcacık sularda kulaç atmanın keyfine varabilirsiniz.
Alaçatı sokakları bayram ve yılbaşında tıka basa doluydu. Otantik Alaçatı sokakları soba olarak kullanılan bidonlardan çıkan alevlerle ısıtılıyor, gayet keyifli, nostaljik, tadına doyamayacağınız bir ortam oluşuyor. Özellikle geceleri kırmızı alevlerin aydınlattığı ve ısıttığı, bu sokakları gezin, tezgâhlarından yöresel hediyeler alın ve restoranlarından yöresel yemekler yiyin.

Pasaportunuz varsa bir gün içinde merkezde bulunan acentelerden vize çıkartıp Sakız adasına gidip gezebilirsiniz.(Şengen vizeniz varsa feribot bileti alıp gidebilirsiniz.)
Dalyan ve Şifne’de bulunan balık restorantarına gidip Ege’nin doyumsuz lezzetteki otlarını, özel mezelerini, günlük balıklarını deniz manzarası ve rakıyla eşlik ederek tadını çıkartın.
Çeşme kara avcılığından hoşlanalar için de zengin bir yerdir. En ilginç ve heyecan verici av, kuşkusuz domuz avıdır. Yetkili makamlardan gerekli izinler alındıktan sonra herkes domuz avına çıkabilir. Çeşme keklik ve tavşan bakımından da zengindir. Bu hayvanların en çok görüldüğü mevsim Eylül-Aralık ayları arasında olup bu mevsim süresince avlanmak serbesttir. Avcılıkla ilgilenenleri Çeşme kışın da ağırlayabilir.

Çeşme’de bulunan termal kaynaklı otellere gidip sağığınıza sağlık katabilirsiniz.Çeşme’deki termal turizm hakkında bilgi için buraya tıklayınız.

Yaz sezonunda yüksek fiyatlardan yakınanlar için kış sezonu ideal bir seçenek.Oteller kış için oda fiyatlarını düşürmekte.Yazın kişi başı yaklaşık 100 lira iken kışın bu fiyat yarıya kadar düşmekte.Kış sezonunda bekleriz…

Çeşme’de Kış Sezonu Balık Turları Başladı!
 
Oltanızı alın; gelin !
Aile Ortamı,
Sabah kahvaltı,
Öğle yemeği+Meşrubat,
Tur boyunca çay&kahve ikramı!

Yazar: cesmebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir