Sakız Adası – Çeşme’den Hareket

Sakız Adası ve Yunan Adaları

Bilgilendirme

     Sakız Adası’na gitmeyi düşünürseniz pasaportunuz ve şengen vizeniz varsa acentalaran gidiş-dönüş 32 Euro (Katamara ile) veya 26 Euro(normal feribot ) ‘ya bilet alıp gidebilirsiniz. Şengen vizeniz yok ise kaleye yakın olan acentalardan gitmeden 2 gün önce başvuru yapıp iki gün sonra kapı vizesi çıkartabilirsiniz.Feribot ücreti hariç 15 günlük kalabilmenizi sağlayan kapı vizesini toplam 55 Euro’ya çıkarabilirsiniz. 

Booking.com

​Yunan Adaları: Yunan Adaları medeniyetlerin doğup büyüdüğü bir yer olduğu için revaçta. Kos Adası’nın plajları, Mykonos gece hayatı ve eğlenceleri ile öne çıkıyor. Balayı çiftleri Santorini Adasını, doğaseverler ise Symi Adası’nı tercih ediyor. Eski Osmanlı’yı andıran mimarisi ile tarih kokan Rodos Adası da Çeşme’ye geldiğinizde ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri.


Sakız Adası (Chios): Yunanistan’ın Ege denizine serpilmiş adalarından bize en yakını Sakız… Bizden ama bir o kadar da bildiklerimizin aslında ne kadar az olduğunu fark ettiğimiz bir kültür. Ege’nin kuzey doğusunda Lesvos (Midilli) ve İkaria Adaları arasında bulunan Chios’a kısa bir feribot yolculuğu ile ulaşabiliyoruz. Güzel plajları, zengin bitki örtüsü ve iyi korunmuş ortaçağdan kalma yapılarıyla ada size görülmeye değer pek çok güzellik sunuyor. Adada yaşayanların gelir kaynağının büyük bölümünü turizm oluşturuyor. Ama bu tek geçim kaynağı değil elbet. Adanın diğer önemli geçim kaynakları ise sakız, balıkçılık ve tarım.

Booking.com

Bunlara da bakabilirsiniz :

Leave a Comment