Çeşme Alaçatı’da Ne Yapılır?

Çeşme Alaçatı'da Neler Yapılır? ( 10 Şey )

Son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz “Alaçatı’da neler yapılır?” cesmebook olarak sizin için derledik:

1- Alaçatı Antika Dükkanlarını Keşfedin.

Alaçatı’nın yükselen yıldızı olan Hacımemiş sokağı’nın şirin kafe ve restoranları, antikacı dükkanları, galerileri, seramik ve cam işçiliği atölyeleri ve daha bir çok farklı mekânlarıyla sakin ve dingin bir yer. Özgün ürünler sunan antika dükkanlarını keşfetmeniz tavsiye edilir.

 

2- Alaçatı Plajları’nın soğuk suyunu hissedin.

Kumsalı, mavinin her tonunun bulabileceğiniz denizi ve rüzgarıyla ünlü Alaçatı Plajları’nın Çeşme’deki diğer plajlara (Ilıca’daki Plajlar) nazaran suyu daha soğuktur. Rüzgar yönüne göre plaj seçebilirsiniz. Rüzgarsız ve dalgasız bir koy isterseniz; Çeşme Ayayorgi’yi tavsiye edebiliriz.


3-Cumartesi günleri Alaçatı Pazarı’nı kaçırmayın.
Alaçatı Hacımemiş Camisi yakınlarında Cumartesi günleri kurulan Alaçatı Pazarı’nda yok yok! İzmir ve Çeşme civarı ilçelerden gelen üreticilerden oluşan pazarda her şey doğal,organik ve yöresel! Çeşme enginarı ve Çeşme Kavunu meşhurdur.


4- Ya Sörf Yapanları İzleyin ya da Sörf Yapmayı Öğrenin.
Sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı sörf noktalarından biri olan Alaçatı’da uluslararası sörf yarışmaları düzenleniyor. Her yıl Dünya Windsurf Şampiyonası düzenlenmektedir. Eğer profesyonel bir sörfçü değilseniz birkaç saatlik ders alarak sörf yapabilirsiniz.


5- Alaçatı manzarasına karşı kahvenizi yudumlayın.
1850’lerden kalma taş yel değirmenleri ile Alaçatı’nın simgesi olan bu yeldeğirmenleri ufak bir tepede yer alıyor. Değirmenlerin altında olan kafelerde Alaçatı manzarasına karşı bir kahve içip dinlenebilirsiniz.


6-Alaçatı Port’ta Hem Yemek Yiyin; Hem Eğlenin.
Alaçatı merkeze 4 km uzaklıkta olan Alaçatı Port’ta deniz ile iç içe olarak sevdiklerinizle güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Gece 00:00’dan sonra daha hareketli olan eğlence klublerinde eğlenebilir; after party’ler ile sabahlayabilirsiniz. 


7- Alaçatı Butik Otelleri’nin farkına varın.
Yapısı bozulmamış doğal taş evleri butik otele dönüştürerek hizmet veren işletmeciler misafirleri ile tek tek ilgilenmektedirler. Her biri farklı bir kimliğe sahip Alaçatı’nın tarihi cumbalı evleri restore edilerek sizleri ağırlamayı bekliyor.


8- Yeni yerler keşfedin: Alaçatı Delikli Koy
Alaçatı’nın gizli kalmış cenneti: Alaçatı Deliklikoy .Bembeyaz kumlardan ve kayalıklardan oluşan Alaçatı Delikli Koy’un manzarasında büyüleneceksiniz. Herhangi bir işletmesi bulunmayan bu yere giderken hazırlıklı gitmeniz tavsiye edilir. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

9- Sevdiklerinize hediyelik eşya alın.
Birçok özgün tasarım atölyesinin bulunduğu Alaçatı’da el yapımı hediyelik eşyalar satın alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. İster Alaçatı simgesi olan hediyelik yel değirmenlerinden ister buzdolabı magneti… Her bütçeye uygun şeyler bulabilirsiniz.


10- Canınız ne yemek isterse her mutfak kültürü var.
Alaçatı’da peş peşe açılan restaurantlarda o gün canınız ne yemek isterse bulmak mümkün. Daha çok Ege mutfağı ve mezeleri ile ünlü Alaçatı’da yörenin doğal ürünlerinden oluşan yemekleri deneyebilirsiniz. Fark arayanlara tavsiyemiz ise çeşit çeşit tadımlık menülerden oluşan konsept restoran

Yazar: cesmebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir