Çeşme Halk Plajları 2020

Çeşme Halk Plajları 2020

Çeşme Alaçatı üç tarafı denizlerle çevrili olması nedeniyle plaj olarak birçok alternatif yeri olan özel
ve popüler bir turizm bölgesidir.

Cesmebook.com olarak 2013’ten beri kazandığımız deneyim ile sizlere Çeşme ve Alaçatı civarında başka yerde bulamayacağınız ve ücretsiz kullanabileceğiniz “Çeşme Alaçatı Halk Plajları” ‘nı derledik.

Çeşme ve Alaçatı’da son zamanlarda artan fiyatlar nedeniyle İzmir’den gelen ailelerin ve yüksek para harcamak istemeyip sakinlik arayanların tercihi olan Çeşme Halk Plajları son dönemlerde çok tercih ediliyor.

Çeşme-Ilıca-Alaçatı‘da bulunan Çeşme halk plajları herkese açık ve ücretsizdir. Özellikle 2019 sezonunda Ilıca Plajı’nın Çeşme Belediyesi tarafından ücretsiz olarak halka açılması ve “havlunu al gel” kampanyasını başlatması üzerine geçtiğimiz sezonlarda bayram turist akınına uğradı.

Sizler için Çeşme Alaçatı bölgesinde bulunan Çeşme Halk Plajları 2020 listesini düzenledik :

1- Ilıca Plajı Artık Ücretsiz

Geçtiğimiz sene Çeşme Belediyesi’nin Çeşme’nin en popüler plajı olan Ilıca Plajı’nda başlattığı ücretsiz şezlong+şemsiye hizmeti 2019 sezonu itibariyle Çeşme Belediyesi’nin ihale ile Ilıca Plajı’nı alıp eskisi gibi havlunu al gel hizmetine başladı!

Çeşme merkeze 2 kilometre uzaklıkta olan Ilıca Plajı Çeşme’nin en popüler plajlarından birisidir.

Otellere ait plajlar olmasına rağmen havlunuzu alıp serebileceğiniz bir halk plajıdır ayrıca.

Çeşme Ilıca Plajı Çeşme’nin en popüler plajlarından birisidir. Halka açık ve ücretsiz plaj olan Ilıca Plajı haftasonları ve Ağustos ayı boyunca kalabalık plajlardan birisidir.

2- Çeşme Merkez Tekke Plajı

Çeşme merkeze en yakın halk plajı olan ve ücretsiz plaj Tekke Plajı, Çeşme Marina’nın devamında bulunan sahilin sonunda yer alıyor.

Çeşme merkeze yakın sığ koyda bulunan Tekke Plajı halka açık bir plajdır.Ilık esen rüzgarıyla, dalgasız denizinde yüzerek dinlenebileceğiniz plajlardandır.

Çeşme merkeze yakın olması bakımından tercih edilebilinir.ilk girdiğinizde taşlık olmasına rağmen sonrasında yumuşacık kuma sahiptir.Sakız adası manzarasına sahiptir.

3- Çeşme Pırlanta Plajı

Çiftlikköy’de bulunan Çeşme Pırlanta Koyu Çeşme Marina’dan Altınkum’a giderken hemen sağ tarafta kalıyor.Rüzgarlı olması sebebiyle dalgalı olan bu plaj Kitesurf ve kamp için elverişli plajlardandır.

Denizin birkaç tonunu görebileceğiniz bu plaj halk plajı olarak kullanılmaktadır.Uygun fiyata şezlong hizmeti veren işletme bulabileceğiniz gibi kendi şemsiye ve şezlonglarınız alıp götürebilirsiniz.Erken davranıp ağaçların gölgesinde yer bulabilirsiniz ayrıca konaklamak isteyenler çadırlarını kurabilir.

4- Kleopatra Koyu / Güvercinlik Koyu

Çeşme’nin en güzel koylarından biri olan Güvercinlik Koyu ya da diğer adıyla Kleopatra Koy’u masmavi denizi ve etrafındaki kayalıklarla çevrili gizli bir cennet misali…

Araçla belirli bir mesafeye gelip biraz yürümek gerekiyor. Karavan turizmi için elverişli değildir. Çadır kurman isteyenler için ideal bir yerdir; lakin işletme bulunmamaktadır. Tedarikli gitmek gerekmektedir.

Kleopatra Çeşme’ye Setur sitesinden geçip ulaşabilirsiniz. Sessizlik ve sakinlik arayanların tercih ettiği bu koya giderken mutlaka yiyecek-içecek almanız tavsiye edilir.

5- Kocakarı Plajı Dalyanköy

Çeşme’nin Dalyanköy bölgesinde bulunan soğuk suyu sevenler için alternatif halk plajlarından biridir.

Havlunuzu ve yiyecek eşyalarınızı alıp kafa dinleyebileceğiniz yerlerden biri; Kocakarı Plajı Çeşme…

Çeşme’deki diğer plajlardan farklı olarak derin ve soğuk denize sahip olan Kocakarı Plajı’na ilk girdiğinizde her ne kadar taşlık da olsa sonrasında ince kumuyla karşılaşırsınız.

6- Alaçatı Delikli Koy

Alaçatı’da gizli kalmış bir cennet: Deliklikoy

​Alaçatı ile Ovacık arasında kalan bu gizli cennet “Deliklikoy” bembeyaz kumu ve kayalıkları ile masmavi denizin birleşimi ile hayranlık uyandırıyor.Adını iki kayalığın doğal olaylar ile delik şeklinde mağara oluşmasından almaktadır. Herhangi bir işletmesi bulunmayan bu plaja gitmeden önce içeceklerinizi,sandalyelerinizi ve şemsiyenizi almayı unutmayın. Müzik yok gürültü yok. Sessiz sakin dinlenin,uzanın,güneşlenin ve denize girin.

6- Alaçatı Halk Plajı

Çeşme’nin kalabalık ve yoğun ortamından uzaklaşmak isteyenlerin sakinlik aradığı ve yavaş yavaş keşfettiği plajlardandır.

Cam gibi denizinde balıkları gözlerinizle görebilirsiniz.Çakıllarla başlayıp beyaz kumla devam eden plajın buz gibi suyunda serinleyebilirsiniz.

Bu plaja giderken hazırlıklı gidin çünkü market vb. yakınlarda bulamazsınız.Henüz işletmesi de yok.

7- Çeşme Boyalık Plajı

Boyalık Plajı Çeşme‘de yaklaşık 4 km’lik uzunluğuyla ve Ilıca plajına benzer kumsalıyla Çeşme’nin kuzeyinde, Ilıca ile Çeşmemerkez arasında yer alan zaman zaman dalgalı olmasına rağmen ince kumlu ve turkuaz mavisi denizinde ne kadar açılırsanız derin olmayan deniziyle eşsiz bir plajdır.

Boyalık Plajı’nda hakim olan poyraza karşı insan daima zinde kalmaktadır.

8- Alaçatı Çark Plajı

Alaçatı Çark Plajı Gün boyu esen rüzgarı ve buz gibi soğuk deniziyle serinlemenize olanak sağlıyor.       Halka açık olan bu plaj sakin olması nedeniyle dinlenme imkanı sunuyor.Hemen yanındaki koylarda sörf yapanları izleyebilir,güneşin ve denizin keyfini çıkarabilir; isterseniz siz de sörf yapabilirsiniz.

9- Çeşme Şifne / Paşalimanı Koyu

Ilıca merkezine yaklaşık 5 Km. uzaklıktaki Şifne mevkisinde bulunan Paşa Limanı’na,  ulaşım Ilıcadan sağlanır
. Paşa Limanı koyu turistik tesislerin, kamp alanlarının ve toplu yazlık konutların toplandığı bir yerdir.
Henüz bir işletme açılmadığı için halk plajı olarak geçmektedir.Ama sakinlik arayanlar özellikle tercih edebilir.

Daha Fazlası için takipte kalın: instagram.com/cesmebook

Bunlara da bakabilirsiniz :

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski Yorumlar
En Yeniler En çok oy alanlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Gör